sekty.eu Default Jak leczyć uzależnienie od hazardu

Jak leczyć uzależnienie od hazardu

Istnieją trzy główne sposoby leczenia problemów z hazardem. Zaliczają się do nich psychoterapia, leki i grupy wsparcia. Terapia poznawczo-behawioralna i terapia behawioralna pomagają zidentyfikować wzorce myślowe, które prowadzą do problemu hazardu i zastąpić je zdrowszymi przekonaniami. O tym, jak leczyć hazard można przeczytać w Internecie oraz w literaturze tematycznej. Hasła typu „hazard jak go leczyc” oraz „hazard jak leczyć” to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł na temat hazardu w ciągu ostatnich kliku lat. Niestety problem ten dotyka coraz większej ilości graczy. Warto więc odpowiednio wcześniej zasięgnąć porady eksperta i dowiedzieć się jak leczyc hazard, gdy symptomy zaczną się dopiero pojawiać i nie doprowadzą do przykrych konsekwencji.

Wady uzależnienia

Bardzo często pojawiają się problemy rodzinne, które spotykają prawie wszystkich nałogowych graczy na całym świecie.
Nieuniknione jest również spustoszenie finansowe. Ludzie uzależnieni od hazardu zdolni są do podejmowania ekstremalnych decyzji, aby zdobyć pieniądze na hazard. Wiele osób ostatecznie ucieka się do kradzieży, zaciągania dużych pożyczek lub innych desperackich środków, o których w normalnej sytuacji by nawet nie pomyśleli.
Wśród osób uzależnionych od hazardu odnotowuje się również zjawisko utraty pracy lub bycia ciągle rozproszonym w pracy. Uzależnienia od hazardu będą zakłócać relacje z innymi pracownikami, możliwe awanse oraz powodować ogólne problemy związane z zatrudnieniem.

Samopomoc w przypadku problemów z hazardem

Największym krokiem do przezwyciężenia uzależnienia od hazardu jest uświadomienie sobie, że masz problem. Potrzeba do tego ogromnej siły i odwagi – szczególnie, jeśli po drodze straciłeś dużą sumę pieniędzy i popsułeś lub całkowicie zerwałeś relacje z innymi ludźmi. Nie popadaj w rozpacz i nie próbuj przezwyciężyć tego sam. Wiele osób zaczyna szukać pomocy w sieci. Hazard jak sie leczyc to jedno z tych terminów, które wpisywane są w wyszukiwarkę jako pierwsze. Świadczy to o tym, że wiele osób zdaje sobie sprawę ze swojego problemu i chce podjąć leczenie, aby móc wrócić do normalnego życia i móc z powrotem czerpać radość z każdego dnia. Należy jednak pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie terapii, która nie tylko pomoże zwalczyć nałóg, ale również pozwoli zrozumieć, co spowodowało, że problem w ogóle się pojawił.

Gdzie szukać pomocy

Ważne jest, by pamiętać, że chociaż hazard danej osoby wpłynął na Ciebie do tego stopnia, że jesteś gotowy na zmianę, to ta osoba na tę zmianę może nie być jeszcze gotowa. Możesz zaoferować wsparcie i uzyskać profesjonalną pomoc, jak postępować, ale nie możesz sprawić, że ktoś będzie gotowy od razu na zmianę. Kluczem do sukcesu – czyli przezwyciężenia nałogu i uzależnienia jest chęć podjęcia przez osobę uzależnioną terapii. Przez „chęć” rozumie się, że uzależniony (bądź uzależniona) będą chcieli podjąć się leczenia z własnej i nieprzymuszonej woli. Tylko taka terapia daje najlepsze efekty, choć nie gwarantuje w 100% wyleczenia z nałogu. Należy pamiętać, że terapia jest ciężką pracą, a chory musi być odpowiednio zmotywowany do jej podjęcia. Dobrze, jeśli będzie miał również oparcie w rodzinie i bliskich – jest to ważne szczególnie przy ewentualnych chwilach kryzysu. Bardzo często to właśnie rodzina i przyjaciele są powodem, dla którego chory podejmuje się terapii – nie należy więc lekceważyć tego ważnego faktu.

Related Post